Sprint- en clubkampioen, regelmatigheidscriterium en speertijden (2019).

Berekening punten sprintkampioen.

Om de sprintkampioen te berekenen, wordt er enkel rekening gehouden met 50 m wedstrijden.
Per discipline wordt het aantal punten berekend door de volgende formule:

(Eigen tijd - Limiettijd) : 50

Eigen tijd = De best gezwommen tijd voor die discipline in het afgelopen sportjaar.
Limiettijd = Een tijd gebaseerd op de A-tijden.

Is het berekende aantal punten voor een bepaalde discipline hoger dan 1000, dan wordt dit beperkt tot 1000 punten.
Nadien wordt de som gemaakt van de 3 beste wedstrijden (1 per discipline).
Indien een zwemmer geen 3 disciplines gezwommen heeft, dan wordt per ontbrekende discipline 1000 punten extra geteld.
Om in aanmerking te komen voor het sprintkampioenschap, moet de zwemmer het volledige sportjaar ingeschreven zijn als competitiezwemmer bij ZIOS.
Zwemmers die geen 50 m wedstrijden gezwommen hebben, werden niet opgenomen in de uitslag.

De zwemmer met het laagste aantal punten is sprintkampioen.

Berekening punten clubkampioen.

Om de clubkampioen te berekenen, wordt er rekening gehouden met alle wedstrijden, behalve met 50 m wedstrijden.
Per discipline wordt het aantal punten berekend met de volgende formule:

(Eigen tijd - Limiettijd) : afstand

Eigen tijd = De best gezwommen tijd voor die discipline in het afgelopen sportjaar.
Limiettijd = Een tijd gebaseerd op de A-tijden.

Is het berekende aantal punten voor een bepaalde discipline hoger dan 1000, dan wordt dit beperkt tot 1000 punten.
Nadien wordt de som gemaakt van de 4 beste tijden (4 van de 5 - de beste tijd per zwemstijl).
Indien een zwemmer geen 4 van de 5 zwemstijlen (vrije slag, schoolslag, rugslag, vlinderslag en wisselslag) gezwommen heeft, wordt per ontbrekende zwemstijl 1000 punten extra geteld
Om in aanmerking te komen voor het clubkampioenschap, moet de zwemmer het volledige sportjaar ingeschreven zijn als competitiezwemmer bij ZIOS.
Zwemmers die geen wedstrijden van 100 m of meer gezwommen hebben, werden niet opgenomen in de uitslag.

De zwemmer met het laagste aantal punten is clubkampioen.

De uitslag.

Sprintkampioen 2019 Clubkampioen 2019
1DaniŽls Lise-855 1De Backer Bjorn-637
2De Peyper Myrthe-638 2DaniŽls Lise-622
3De Backer Bjorn-584 3Boudchich Ilyas-341
4Boudchich Ilyas-576 4Van Droogenbroeck Frauke717
5De Mossenau Ruben69 5Amor Taha973
6De Smedt Joppe106 6De Mossenau Ruben1061
7De Leeuw Aiko130 7De Leeuw Aiko1178
8Amor Taha143 8De Smedt Joppe1333
9D'Haeyer Robin156 9Timmermans Noor1363
10Van Droogenbroeck Frauke457 10Houtevelt Kyllian1502
11De Backer Birgit676 11De Bisschop Bente1821
12Houtevelt Kyllian686 12Sorgeloos Seyno1994
13Timmermans Noor732 13De Brabanter Robbe1999
14Sorgeloos Seyno885 14De Backer Birgit2248
15Donin Manon971 15De Peyper Myrthe2289
16De Bisschop Bente1034 16De Geyter Ilana2290
17Donin Thibaut1165 17D'Haeyer Robin2355
18De Brabanter Robbe1180 18Donin Thibaut2368
19Amor Malaak1181 19De Bisschop Diede2553
20Commeine Maarten1193 20Donin Manon2785
21De Bisschop Diede1311 21Commeine Maarten2954
22Volckaert Matthias1666 22Amor Malaak3990
23De Geyter Ilana1968 23Janssoone Emilie4530
24Janssoone Emilie2028 24Janssoone Axelle4924
25Janssoone Axelle2425 25Amor Adam5000
26Scherlippens Tristan2524 26Volckaert Matthias5347
27Dierickx Lotte2633 27Baetens Iana6000
28Goubert Bo2748 28Goubert Bo6000
29Amor Adam2939 29Dubois Louis6432
30Baetens Iana6000 30De Peyper Noah6849
31De Peyper Noah6000 31Scherlippens Tristan7000
32Dubois Louis6000 32Dierickx Lotte8000
33Ramaekers Gianni6000 33Ramaekers Gianni8000


Berekening punten regelmatigheidscriterium.

Punten voor het regelmatigheidscriterium kan men behalen op trainingen en op wedstrijden
Per training krijgt men 1 punt en per wedstrijd 2 punten.
Om in aanmerking te komen voor het regelmatigheidscriterium, moet de zwemmer het volledige sportjaar ingeschreven zijn als competitiezwemmer bij ZIOS.

De zwemmer met het hoogste aantal punten krijgt de regelmatigheidtrofee.

Regelmatigheidscriterium 2019
1De Backer Bjorn201
2DaniŽls Lise162
3Van Droogenbroeck Frauke146
4De Bisschop Bente144
5De Bisschop Diede137
Houtevelt Kyllian
7D'Haeyer Robin136
De Peyper Myrthe
9Commeine Maarten129
10Boudchich Ilyas127
11De Backer Birgit126
12De Brabanter Robbe120
13De Smedt Joppe114
14De Geyter Ilana111
15Donin Thibaut109
Sorgeloos Seyno
Timmermans Noor
18De Mossenau Ruben106
19Scherlippens Tristan99
20De Leeuw Aiko96
21Volckaert Matthias92
22De Peyper Noah87
23Donin Manon86
24Baetens Iana83
25Goubert Bo81
26Janssoone Axelle76
Janssoone Emilie
28Ramaekers Gianni60
29Amor Taha59
30Amor Adam46
31Amor Malaak42
32Dierickx Lotte30
33Dubois Louis28


De speertijden.

Een speertijd is een tijd die de zwemmer kan bereiken bij een normale progressie en mits de nodige inspanningen.
Elke competitiezwemmer mag 4 disciplines aanduiden waarvoor hij of zij een speertijd wil behalen.
De trainer (Geert) bepaalt dan de speertijd.

De volgende zwemmers behaalden, in de vooropgestelde tijd (sportjaar 2019), hun speertijd:
(in volgorde dat ze hun speertijd behaalden)

Amor Adam100 m vrije slag1' 14'' 5024/02/2019Leuven (LAQUA)
Commeine Maarten100 m vrije slag1' 11'' 5024/02/2019Leuven (LAQUA)
Houtevelt Kyllian200 m wisselslag2' 39'' 0024/02/2019Leuven (LAQUA)
D'Haeyer Robin50 m vlinderslag0' 30'' 3019/03/2019Liedekerke (ZIOS)
De Bisschop Bente50 m vlinderslag0' 36'' 8027/03/2019Sint-Pieters-Leeuw (STZ)
De Peyper Myrthe100 m vlinderslag1' 17'' 0022/04/2019Waregem (KWZC)
De Smedt Joppe100 m vrije slag0' 59'' 9022/04/2019Waregem (KWZC)
Sorgeloos Seyno50 m vlinderslag0' 37'' 0005/05/2019Dilbeek (DIZV)
Van Droogenbroeck Frauke100 m schoolslag1' 35'' 0012/05/2019Vilvoorde (KVZP)
De Geyter Ilana50 m vlinderslag0' 53'' 0030/06/2019Meise (AART)
Boudchich Ilyas100 m vlinderslag1' 03'' 5016/07/2019Zaventem (SCZ)
Commeine Maarten100 m rugslag1' 18'' 5016/07/2019Zaventem (SCZ)
Sorgeloos Seyno100 m vrije slag1' 13'' 0016/07/2019Zaventem (SCZ)
De Backer Bjorn400 m vrije slag5' 12'' 0030/07/2019Leuven (LAQUA)
Boudchich Ilyas100 m vrije slag0' 55'' 3030/07/2019Leuven (LAQUA)
DaniŽls Lise100 m wisselslag1' 11'' 8030/07/2019Leuven (LAQUA)
De Bisschop Bente200 m vrije slag2' 33'' 0030/07/2019Leuven (LAQUA)
De Brabanter Robbe50 m vrije slag0' 32'' 5029/09/2019Dilbeek (DIZV)
Donin Thibaut100 m vlinderslag1' 33'' 0003/11/2019St-P.-Woluwe (SCZ&DDAT)
Van Droogenbroeck Frauke50 m vrije slag0' 33'' 8003/11/2019St-P.-Woluwe (SCZ&DDAT)
De Brabanter Robbe100 m schoolslag1' 30'' 0024/11/2019Strombeek (SCSG)
De Geyter Ilana50 m rugslag0' 47'' 0024/11/2019Strombeek (SCSG

Speertijden voor het jaar 2020

Berekening punten Doortochten kampioenen.

Punten voor de open water wedstrijden worden als volgt berekend:
De som van de punten behaald door:
- De gezwommen afstand gedeeld door 500 (Per 500 m krijgt men 1 punt).
- De behaalde plaats word gedeeld door het aantal deelnemers.
- supplementair krijgt men
8 punten voor een 1ste plaats.
5 punten voor een 2de plaats.
3 punten voor een 3de plaats.
De zwemmer met het hoogste aantal punten is de Open water kampioen.

Doortochten kampioen 2019
Korte Afstand
Doortochten kampioen 2019
Lange Afstand
1Houtevelt Kyllian92,00 1Houtevelt Kyllian77,17
2Van Geite Evert54,16 2Janssoone Emilie46,42
3Janssoone Emilie46,92 3Janssoone Axelle37,05
4Janssoone Axelle48,33 4Plasman Caro  15,55
5De Brouwer Jeroen22,75
6Plasman Caro16,91
7De Bisschop Bente13,00